Напрями діяльності виховної роботи

Ключовим нормативним документом у сфері освітньої політики щодо виховання є наказ Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 31.10.2011 № 1243, яким затверджено ‘’Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України’’. Програма розрахована на весь період виховної діяльності з учнями конкретного класу з урахуванням вікових, індивідуальних та психолого-педагогічних особливостей учнів (для роботи з учнями 1-4, 5-9 та 10-11 класів). Метою ‘’Основних орієнтирів виховання’’ є створення цілісної моделі виховної системи на основі громадянських та загальнолюдських цінностей. Навчальним закладам зміст виховної діяльності будують у відповідності до наступних ключових ліній: ціннісне ставлення до себе; ціннісне ставлення до сім'ї, родини, людей; ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави; ціннісне ставлення до праці; ціннісне ставлення до природи; ціннісне ставлення до культури і мистецтва. Водночас, зосереджено увагу на підвищенні рівня превентивної роботи.

Мета діяльності виховної роботи

Мета нашої роботи – формування в молоді розуміння важливості громадянської ініціативи при розв’язанні актуальних питань, які виникають у школі.

Алгоритм діяльності органів самоврядування

Ми пропонуємо нашим органам самоврядування діяти за наступним алгоритмом: З’ясувати, що конкретно не влаштовує ваш колектив. Чому існує проблема? Що саме ви хотіли б змінити на краще? Якого результату ви очікуєте? Що ви можете зробити, щоб ситуація поліпшилася. Подумайте, яка інформація та яка допомога вам потрібна. Розподіліть між собою доручення щодо збору інформації. За бажанням складіть план дій: Як є? (Шкільна проблема, реальний стан речей). Чому реальний стан речей не такий, яким повинен бути? Як повинно бути? Що можна зробити, щоб вирішити цю проблему? (Пропозиції.) Якщо проблема локальна вирішити її на класних зборах, якщо ні – запропонувати її вирішення на загально шкільних зборах

Самоврядування

На допомогу класному керівнику