НА ДОПОМОГУ КЛАСНОМУ КЕРІВНИКУ

Основні функції класного керівника

Організаторські:

• планування і координація всієї виховної роботи з класом;
  • надання допомоги учнівські організації класу;
  • встановлення зв’язків із учнівським та педагогічним колективами, батьками, громадськістю; забезпечення єдності педагогічних вимог до учнів;
  • ведення документації в класі;
  • сприяння розвитку самоврядування  в колектив
  • Аналітико-узагальнюючі:

сприяння всебічному розвитку учнів   на основі вивчення і      врахування  їхніх індивідуально-психологічних особливостей.

Координаційно-інформаційні:

забезпечення узгодженості роботи учнівського, вчительського, батьківського колективів.

Психогігієнічні:

встановлення довірливих стосунків із вихованцями, зняття психологічного напруження в учнівському колективі.

Стимулюючо-гальмівні:

активізація чи гальмування учнівської діяльності залежно від її спрямування.

Класний керівник повинен:

З н а т и:

• Конвенцію про права дитини (1993);
  • дитячу,  вікову педагогіку, соціальну психологію;
  • шкільну гігієну;
  • педагогічну етику;
  • теорію і методику виховної роботи;
  • основи  трудового законодавства.

У м і т и :

• Спілкуватися з дітьми заохочуючи їхню активність,  відповідальність, подаючи власний приклад активності та відповідальності.
  •  Усвідомлювати та формулювати  свої виховні цілі.
  •  Складати плани виховної роботи в класі.
  •  Організовувати класну  діяльність, взаємодію вихованців, проводити виховний захід, бесіду, диспут, екскурсію, похід, класний вечір абощо.
  •  Аналізувати результати своєї діяльності.
  •  Організовувати і проводити батьківські збори.
  •  Користуватися психодіагностичними тестами, анкетами, запитальниками і коректно використовувати їх у виховній роботі.

Орієнтована тематика класних годин

Завдання класного керівника

Шаблон протоколу батьківськиз зборів

Пам'ятка на осінні канікули

Пам'ятка на зимові  канікули

Пам'ятка на весняні канікули

Рейтинг учнів (таблиця)

Робота класного керівника з проблемними дітьми

Орієнтовні крітерії постановки учнів на внутрішкільний контрольна

Основні обов'язки класного керівника

Золоті правила класного керівника

1.  Бути особистістю, до якої діти тягнутимуться.

2. Вчитель повинен викликати любов і повагу дітей до себе. А це можливо, коли він сам любить, поважає та піклується про кожну дитину, й у стосунках з нею чесний і відвертий.

3.  У вчителя не має бути „любимчиків”, тоді дитина прислухатиметься до порад такого вчителя, виконуватиме його прохання, ділитиметься з ним найсокровеннішим.

4. Учитель має бути веселим, жартами підтримувати і заохочувати позитивне. Це наближає його до дітей і зберігає його серце та нерви у порядку.

5. Вчитель повинен правильно використовувати свій час, щоб поповнювати запас енергії завдяки природі, мистецтву.

6.  Вчителю слід завжди бути доброзичливим. Немає в дитині нічого такого, що вимагало б жорстокості. Зло перемагають добром, любов’ю. Вчитель повинен бажати дитині лише добра, виховувати в неї добро своїми власними вчинками, і вона відповість тим самим.

7. Учителю варто читати більше наукової літератури. З такою людиною дітям завжди цікаво.

8. Завдання вчителя, як особистості: „знайди себе в собі”, підкори себе собі, оволодіти собою і допомогти дітям зробити те саме.

9. Учитель повинен володіти мистецтвом  індивідуальних бесід з дитиною, вміти вислухати її, підтримати в ній вогник самоповаги.

10.Класний керівник має створити доброзичливий учнівський колектив, в якому кожна дитина пам’ятає, що поруч з нею людина, з інтересами якої треба рахуватися.

11. Педагог має бути річкою, в якій зливається гаряче серце й холодний розум, не допускати поспішних, непродуманих рішень, не залежати від настрою.

12. Вчителю слід дорожити довір’ям дитини, любити її, захищати, поважати її почуття. Тоді між учителем і дітьми складатимуться доброзичливі, щирі стосунки. Педагог повинен берегти найвище благо: людську гордість, недоторканість особистості, гідність дитини.