Виховна робота

Ключовим нормативним документом у сфері освітньої політики щодо виховання є наказ Міністерства освіти і науки, молоді та спорту України від 31.10.2011 № 1243, яким затверджено ‘’Основні орієнтири виховання учнів 1-11 класів загальноосвітніх навчальних закладів України’’. Програма розрахована на весь період виховної діяльності з учнями конкретного класу з урахуванням вікових, індивідуальних та психолого-педагогічних особливостей учнів (для роботи з учнями 1-4, 5-9 та 10-11 класів). Метою ‘’Основних орієнтирів виховання’’ є створення цілісної моделі виховної системи на основі громадянських та загальнолюдських цінностей. Навчальним закладам зміст виховної діяльності будують у відповідності до наступних ключових ліній: ціннісне ставлення до себе; ціннісне ставлення до сім'ї, родини, людей; ціннісне ставлення особистості до суспільства і держави; ціннісне ставлення до праці; ціннісне ставлення до природи; ціннісне ставлення до культури і мистецтва. Водночас, зосереджено увагу на підвищенні рівня превентивної роботи. Превентивне виховання забезпечується на законодавчому рівні Законом України від 26.04.2001 № 2402-ІІІ ‘’Про охорону дитинства’’; Законом України від 21.06.2001 № 2558-ІІІ ‘’Про соціальну роботу з сім'ями, дітьми та молоддю’’; Постановою Кабінету Міністрів України від 3.09.2009 р. ‘’Про затвердження Державної цільової соціальної програми зменшення шкідливого впливу тютюну на здоров’я населення на період до 2012 року’’, Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 22.11. 2010 р. № 2140 ‘’Про затвердження плану заходів щодо виконання Концепції реалізації державної політики у сфері протидії поширенню наркоманії, боротьби з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин та прекурсорів на 2011-2015 роки’’, Постановою Кабінету Міністрів України від 21.03.2012 р. № 350 ‘’Про затвердження Державної цільової соціальної програми протидії торгівлі людьми на період до 2015 року’’, Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 30 листопада 2011 року № 1209 ‘’Про схвалення Концепції реалізації державної політики у сфері профілактики правопорушень на період до 2015 року’’. Основні завдання профілактики правопорушень визначені наказом від 03.08.2012 № 888 ‘’Про затвердження Плану заходів Міністерства освіти, молоді та спорту щодо профілактики правопорушень серед дітей та учнівської молоді на період до 2015 року’’.

Мета нашої роботи – формування в молоді розуміння важливості громадянської ініціативи при розв’язанні актуальних питань, які виникають у школі.

Ми пропонуємо нашим органам самоврядування діяти за наступним алгоритмом: З’ясувати, що конкретно не влаштовує ваш колектив. Чому існує проблема? Що саме ви хотіли б змінити на краще? Якого результату ви очікуєте? Що ви можете зробити, щоб ситуація поліпшилася. Подумайте, яка інформація та яка допомога вам потрібна. Розподіліть між собою доручення щодо збору інформації. За бажанням складіть план дій: Як є? (Шкільна проблема, реальний стан речей). Чому реальний стан речей не такий, яким повинен бути? Як повинно бути? Що можна зробити, щоб вирішити цю проблему? (Пропозиції.) Якщо проблема локальна вирішити її на класних зборах, якщо ні – запропонувати її вирішення на загально шкільних зборах.

 

 

 

 

 

 

 

 

/li/span