"Харчове сміття"

«Харчове сміття» - що це за жах?

Усі ці продукти об’єднує те, що вони містять велику кількість жирів  та вуглеводів з недостатнім вмістом вітамінів та мінералів. Окрім того, до їх складу входять харчові домішки – ароматизатори, барвники, консерванти тощо.

Але потужна система харчового маркетингу, розрахована саме на дітей, намагається замаскувати всі ці недоліки. Згадайте, скільки реклами таких продуктів ви бачили по телевізору. А які яскраві етикетки на них! А всілякі вкладиші, перебивні малюнки, картинки з героями мультфільмів, коміксів тощо. Усе це для того, щоб зробити привабливішими ці продукти для дітей, щоб їх споживання збільшувалося, а батьки витрачали ще більше грошей на купівлю.

Як показали результати наукових дослідів, постійне вживання «харчового сміття» сприяє появі розладів травлення, формування недостатності вітамінів та порушенню здоров’я.

Увага! Продукти з групи «харчове сміття», якщо зовсім від відмовитися неможливо, бажано вживати після основного прийому їжі (сніданку, обіду або вечері), щоб зменшити негативний вплив і попередити подразнення слизової оболонки шлунку

Запам’ятайте! Це – «мертва» їжа:

• Усі продукти з додаванням консервантів і підсилювачів смаку: фаст-фуд, супи й каші швидкого приготування, чіпси, сухарики, плавлені сири
  • Розчинна кава
  • Ковбасні вироби
  • Газовані та розчинні кольорові напої, нектари
  • Смакові добавки до їжі: заправки, соуси, кетчупи, приправи