200-річчя з Дня народження Т.Г.Шевченка

06/05/2014

У м. Черкаси проходила Всеукраїнська олмпіада з української мови та літератури, учасницею якої була учениця 10-Б класу Леонова Кіра (учитель Зальотова З.М.). Вона відвідала літературний музей Т. Шевченка. Закриття олімпіади відбулося на Чернечій горі у Каневі.

Тобі, величний геніальний наш Кобзарю...

/uploads/editor/282/62791/sitepage_177/files/shevchenko_hssh80.docx

У школі проходить тиждень української мови та літератури,

присвячений 200-річчю від Дня народження Т.Г.Шевченка.

14 березня пройшов конкурс української народної пісні, у якому брали участь учні 5-11 класів.

Переможцями стали: Провоторова Софія, 8-Б клас, Наумова Руслана, Анісімова Влада, 8-А клас.

13 березня 2014 року 50 учнів школи та вчителі відвідали Харківський театр для дітей та юнацтва, який запросив на перегляд спектаклю "Назар Стодоля". Це єдина п'єса Т.Г.Шевченка, її театр присвятив 200-річчю з дня народження Кобзаря.

Із широкого спектру питань, які піднято в творі, постановча група особливу увагу загострила на проблемі пошуку духовного шляху в житті. На сьогоднішній день "Назар Стодоля" - не тільки єдина в професіональному театральному середовищі Харкова вистава, але й єдиний "повнометражний" спектакль за твором Т.Г.Шевченка.

Привернуло увагу чудовий акторський склад і майстерна гра трупи, прекрасні декорації і приємна атмосфера.

11 березня пройшов конкурс виразного читання віршів Т.Г.Шевченка, у якому брали участь учні 5-11 класів. Переможцями стали Ковпак Є., 9-А клас, Лимар Анастасія, 7-А клас.

Була організована виставка плакатів і кобзарів різних видань.

12 березня був проведений конкурс українського танцю серед учнів 5-11 класів.

Переможцями стали учні 6-Б та 8-Б класів.

13 березня на перервах були показані презентації, якіі розповідали про життя та творчість Т.Г.Шевченка.

12 березня гостями учнів 10 класів були Ольга Йосипівна Денисенко , мистецтвознавець, завідувач відділу українського та російсьеого мистецтва ХУІ-ХХ ст. Харківського художнього музею та бібліотекар читальної зали бібліотеки ім. А.Чехова Стрельнікова Л.І. Денисенко О.Й. провела відеолекторій "Т.Шевченко - художник", під час якогор учні дізналися про життєвий шлях Кобзаря, передумови, які сприяли появі художніх полотен "Катерина", "Циганка - ворожка", "Вдовина хата","Селянська сімя" та інші.

11 березня 2014 року учень 11-Б класу Польщиков Михайло представляв Орджонікідзевський район на міському конкурсі "Кобзареві обрії", який проходив у ХГУ "НУА" Учасників було 59 чоловік. Наш Мишко ввійшов до 12 кращих виконавців поезій Т.Шевченка. 14.03.відбудеться ІІ тур конкурсу. Побажаємо нашому учневі перемоги!

До 200-річчя від дня народження Т.Г.Шевченка у школі був складений План заходів підготовки та проведення ювілею Кобзаря.У шкільному конкурсі читців перше місце посів учень 10-Б класу Польщиков Михайло, який представляв школу на районному конкурсі "Ми чуємо тебе, Тарасе, через віки!". Мишко зайняв ІІ місце і 11.03.2014 року буде учасником міського конкурсу "Кобзареві обрії". Зичимо тобі, Мишко, перемоги!

06/03/14

Уже вп'яте "Соняшник" зібрав колектив ттих, хто цікавиться українською мовою та літературою, історією й культурою України.

У навчальному закладі роботп розпочинається  у травні, коли оголошені та проаналізовані підсумки учсті дітей у грі. Перед учителями й учнями ставляться задачі щодо подальної підготовки до наступної гри.

Із радістю відзначаємо, що збільшується кількість учкасників і прихильників гри. Якщо на першому етапі їх було 168, то 2 2014 році - 370 учасників.Учителі української мови та літератури Лукавенко Т.П., Бірюкова Т.М., учителі початкової школи Штих Т.В., Полякова Т.ВА.,Походунова Л.О.відповідально поставилися до залучення та підготовки школярів до гри.

Учасники гри сфотографувалися, фото відправлено до координаційного центру.

27.01 до 200-річчя від Дня народження Т.Г.Шевченка у 8-в класі пройшли літературні читання "Він осягнув глибину людської душі і висоту Всесвіту".

План заходів

/uploads/editor/282/62791/sitepage_177/files/zahodi_shevchenko2013.doc

Нормативна база:

Розпорядження ХОДА ''Про підготовку та проведення заходів, присвячених відзначенню 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка''

Указ Президента України ''Про додаткові заходи з підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Тараса Шевченка''

Розпорядження КМУ ''Про затвердження плану заходів з підготовки та відзначення 200-річчя від дня народження Т.Г. Шевченка та 150-річчя від дня його перепоховання''

Лист Державного комітету телебачення і радіомовлення України

/uploads/editor/282/62791/sitepage_177/files/vidznachennya_200_richchya_vid_dnya_narodzhennya_t_g__shevchenka_povtorno_.rar